Neustále chodíte z práce do práce, a když se konečně dostanete domů, začnete zběsile uklízet, vařit a psát s dětmi domácí úkoly? Nehoňte se a začněte odpočívat! Věřte mi, že je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Nicméně pokud si to uvědomujete a chcete odpočívat, ale nevíte jak na to, máme tu pro vás pár zajímavých typů.
nohy na stole
1.       Uvařte si čas a posaďte se. Je úplně jedno, jestli budete sedět v okně a jen tak pozorovat okolní dění, budete si číst vaši oblíbenou knihu, či časopis, nebo se dívat na televizi. Je jen na vás, kterou možnost zvolíte, ale mějte na paměti, že takovéto okénko sama pro sebe, byste si měla najít každý den.
2.       Běžte na procházku. Vezměte si domácího mazlíčka a běžte někam do lesa projít. Pokud možno, nechte doma děti i manžela. Nebudete mi ani věřit, ale takto strávený čas sama se sebou (a navíc v přírodě), vám dodá spoustu energie. Krásně si odpočnete od dětského povyku a budete příjemně naladěni na manžela.
3.       Zajděte si do knihovny. Pokud máte pocit, že na vás všechno padá, uděláte jenom dobře, když si do nějaké zajdete. Schválně kdy jste v nějaké byla naposledy?
4.       Zajděte si na kávu s kamarádkou. Ne jen tak nadarmo se říká, že jedna kamarádka je víc než tisíc psychologů. Příjemný pokec se správnou osobou, vám zlepší nejeden den a to mi věřte.
ležící žena
Každá žena (a hlavně matka), si musí uvědomit, že není stroj. Všichni potřebujeme někdy vypnout a načerpat novou energii. Není možné neustále dávat a nic nedostávat. Pokud už se cítíte opravdu přetažená a máte tu možnost, hoďte nějaké starosti na manžela. I kdyby je za vás zvládl vykonávat pouze jeden týden, i tak si trochu odpočnete. Hlavně si uvědomte, že nic nemusíte. Všude se píše, jak musíte být dobrou ženou a matkou, jak musí mít všude uklizeno, ale věřte mi, opravdu nic se nestane, pokud se naučíte říkat „ne“ všem bezvýznamným činnostem.