Taky jste jako dítě snili o tom, že budete moct lítat, máte ocas nebo že jste hrdina, který bojuje proti ostatním? Počítačové hry nám sny začaly plnit. Po čase byly děje her ohrané a přestávali nás bavit. Již dlouhou dobu tu jsou ale online hry, které se snaží o co nejlepší zážitek hraní s přáteli. Nejsou to jen hry, pro vášnivé hráče tvoří druhý svět, kde využijí plně svou fantazii. Ve kterých hrách si dnešní hráči plní své sny být hrdinou či bojovníkem?
fortnite na mobilu
Fortnite
Fortnite je celkem mladá online hra, kterou vydalo studio Epic Games. Hra se připravovala poměrně dlouho. První zmínka o této hře padla v roce 2011. Hra ale vyšla až v roce 2017 a stále je co vylepšovat.
Největší výhodou je, že je plně zdarma. Stačí stáhnout, zaregistrovat se a můžete vesele hrát. Hra je kombinací střílečky a populární hry Minecraft. Nedá se říct, zdali oblíbená je či není, zastánci jsou na obou stranách. Někteří považují Fortnite za blbost, jiní za fantastickou hru.
Minecraft
Minecraft je jedna z nejpopulárnějších her. Je to vlastně hra plná kostiček. Hru vytvořilo studio Mojang v roce 2009 pod vedením Markuse Perssona. V současné době Mojang již patří společnosti Microsoft.
Hru mohou hráči hrát i sami, ale po připojení k online serverům se hra stává velice zajímavou. Různé servery nabízejí nejrůznější vyžití v této hře v podobě miniher. Tato hra je velmi oblíbená jak u začátečníků, tak i u ostřílených hráčů. Sázka na svět plný kostiček se tedy opravdu vyplatila!
minecraft videohra
League of Legend
Tzv. Lolko vyvíjí společnost Riot Games. Hru spustili v roce 2009 a od té doby se stále drží mezi nejhranějšími. Hru si hráči mohou zahrát jak na operačním systému Windows tak i na MacOS.
Zde nemusíte hrát jen za jednu postavu, na výběr jich je několik. Bohužel si zde postavu nevytvoříte, můžete si však koupit skin, aby vaše postava nebyla obyčejná. Tato hra netvoří jeden příběh, jelikož každá nová hra je originální a pokaždé musíte volit jinou strategii jak soupeře porazit. I tuto hru můžete stáhnout zdarma, opět stačí jen registrace.
počítačová střílečka
World of Warcraft
Tato hra má též zkratku. V Česku se jí neřekne jinak než wowko. Hra je následníkem hry Warcraft, ze studia Blizzard Entertainment. World of Warcraft byl vydán v roce 2004 a od té doby se stále drží na vysokých příčkách mezi online hrami. Je zapsána i v Guinessově knize rekordů za nejpopulárnější MMORPG hru.
Hru můžete hrát na českých serverech zdarma, ale má to háček. České servery nemají oprávnění k nejnovějším datadiskům. Pokud si hru chcete užít se vším, co v ní má být budete muset platit předplatné. Hra má velkou různorodost, Svět je obrovský a postav mnoho. Díky tomu tato hra zůstává stále mezi nejlepšími.