O počítači asi moc z Vás nic nevíte, takže Vám zkusím něco vysvětlit, abyste měli alespoň ohled, co to vlastně je. První počítač byl vyroben už před více než 2000 lety, samozřejmě se nedokázal vyrovnat tomu dnešnímu, ale taky měl svoje funkce. Nic víc o tom už nevím. Kdo z Vás měl nebo má počítač? 80 procent? Tak nějak, před 20 lety ho měl tak 40 procent celkové populace světa. Dnes ho má každý první. Počítače nejsou zas tak levná záležitost. Pohybuje se mezi 5 až 15 tisíc korun, když chcete, aby alespoň 2 roky sloužil. Když jste fanda počítačových her, tak si asi budete chtít koupit výkonný počítač, ten se ale pohybuje už v řádu desítky tisíc korun. To už si hodně lidí z Vás nejspíš nemůže dovolit.
Mimo stolních počítačů tu máme počítač s klávesnicí v jednom neboli notebook.
počítačová část
Asi to každý z Vás někdy slyšel, ale moc vlastníků ho nemá, protože takový notebook nevydrží věčně ale musí se po čase nabít. Každý notebook má baterku jinak větší. Ty dražší logicky vydrží déle, ty levnější zase méně. Notebooky jsou méně výkonné, ale zase jsou přenosné a můžete so ho vzít kamkoli chcete, do vlaku, na dovolenou, do bazénu, když je vodotěsný. Ano jsou i vodotěsné notebooky. Ty jsou ale ještě více drahé a vážně si připlatíte. Jaký byste si koupili vy?
stolní počítač a monitor
Notebook nebo stolní počítač? Já preferuji více notebook, protože jak už jsem řekl, je přenosný a nemusíte si s sebou brát celý set, mám na mysli klávesnici, myš, monitor a vlastně celou bednu s počítačem, ale vezmu si vlastně jen notebook, kde je vše v jednom a nemusím nic řešit. Ten, kdo to čte a má notebook, tak zkuste i zvážit stolní počítač, protože má taky své výhody. Jak jsem řekl já mám notebook a měnit to nehodlám, protože mi přijde nejlepší. Ale každý má jiný názor. Někdo preferuje spíše nemít ani jedno, protože dívání se na obrazovku škodí zraku, je to vědecky prokázané.

4.5/5 - (2 votes)