Mateřství je o sebeobětování se, o obětování vlastní kariéry, krásné postavy a koníčků. Ale je také o lásce, o tom dát nový život. Ale co když na tohle všechno nemáte ani pomyšlení? Z dětí se vám zvedá žaludek a ani náhodou nechcete mít to uřvané stvoření doma? Je opravdu nutné, aby každá žena na světě měla své dítě? A proč se ženy rozhodují nemít děti? Mají pro to svoje důvody.
miminko v hnízdečku
Kariéra
Spousta žen má svoji kariéru krásně rozjetou, stávají se vedoucími, jsou oblíbené v práci a nedokážou si představit, že by o tohle všechno měly přijít. Faktem je, že kariéra každé ženy se mateřskou a rodičovskou dovolenou dost zásadně zbrzdí a mnohdy i zastaví. Zaměstnavatelé neradi zaměstnávají ženy s malými dětmi, ty totiž musí zůstávat doma, v případě, že jsou děti nemocné. Také jsou častěji unavené, a pokud mají dítě jen jedno, dost často hrozí další těhotenství.
Cestování a svoboda
Spousta žen se nechce vzdát své relativní svobody, kterou mají před otěhotněním. S dětmi totiž není cestování tak jednoduché a ženy jsou často na několik let odkázány na domov, popřípadě je cestování velice náročné pro všechny strany. Svoboda rozhodnout se v jednu chvíli a v další vyrazit třeba pod širák také mizí, najednou totiž máte mnohem více povinností a práce.
spánek holčičky
Nevhodný partner
Spousta žen mít děti nestihne. Proč? Nemají vhodného partnera, se kterým by děti chtěly mít a ve chvíli, kdy takového muže najdou, tak už je na děti pozdě a nedaří se jim otěhotnět. Někdo si prostě musí vybrat prvně pořádného partnera a až poté zplodit děti, už kvůli tomu, že si potřebují najít jistotu, že se o ně muž dokáže postarat.
Nejistota
Nejistota, že se o své dítě dokážete postarat, je jeden ze zásadných důvodů, proč spousta žen nemá děti. Nevěří si v péči o dítě a raději hlídají starší děti z rodiny, než by si samy pořídily miminko.