Stavbě rodinného domu by měla předcházet řada studií a konzultací, které vám mohou pomoct s rozhodováním, jak do domu investovat a zaručit si jeho co největší soběstačnost.

Měli byste s projektantem podrobně rozebrat, na kterou stranu domu dát okna, ze které strany bude do domu svítit slunce. Určitě bude volit možnosti zateplení domu a materiál jak na samotnou stavbu tak i na střechu, aby jí unikalo co nejméně tepla a přitom jste se v létě doma neuvařili. Zvážit byste měli samotnou velikost domu, je nutné mít pět pokojů, nebo by stačil menší bungalov, který bude jistě méně energeticky náročný?

tepelné čerpadlo

A pak jsou tu studie, které jsou také důležité, ale často je přehlížíme. Tady patří otázky ohledně solárních panelů nebo tepelných čerpadel, které jsou na pořizovací investice náročné, ale jejich návratnost, při správném technickém návrhu, je zajištěná. Energie budou stále na hlavním místě rodinného rozpočtu, tak proč si tyto náklady do budoucna nesnížit výrobou vlastní energie. Neznáte žádnou spolehlivou firmu, která by vám poradila s tepelným čerpadlem Brno nebo se solárními panely? A co zkusit firmu Sunus v Brně? Firma Sunus vám vypracuje špičkový projekt, ve kterém zjistíte, nakolik se vám tepelné čerpadlo pro vás nový rodinný domek vyplatí.

solární panely

Kolik vás bude stát, mohou po dohodě s bankou zjistit i možnosti financování přes hypotéku a poradit vám, jak na dotace. Spočítají vám návratnost investice a můžete mít jistotu, že nebudou čísla překrucovat jen proto, abyste si tepelné čerpadlo u nich objednali. Bude jen na vás, jak se nakonec rozhodnete. Soběstačné rodinné domky je cesta, jak v budoucnu řešit energetické krize a pro rodinu cesta, jak investovat do komfortního bydlení. Vítr v malém měřítku u domku využívat neumíme, ale slunce nebo teplotní rozdíly v půdě, tam už to máme dobře promyšlené.