Toto je otázka, která by mohla být spíše úvahou. Každý totiž máme jiný pohled a názor na to, co se kolem nás děje. Někdo, kdo moc nesleduje sociální sítě a navštěvuje internet pouze za účelem zpráv, tak moc nepozná změny, které se týkají internetu. K tomu, aby člověk viděl změny na internetové sféře, tak by musel sledovat pravidelně YouTube, různá videa a sociální sítě. V poslední době se hodně zvýšily ohlasy ohledně dění na internetu. Například v televizi jste v poslední době mohli zaznamenat to, že se řeší situace s dětmi. Děti se totiž na internetu domlouvali na to, kde se budou konat tzv. „bitky“. Jednalo se o to, že se sešli na nějakém místě a vybrali si jiné dítě a to potom „zbili“. Byla to tedy šikana, která se propagovala a šířila mezi dětmi na internetu.
mobil na klávesnici

Toto je tedy případ, kdy internet spěje spíše k tomu, že se dějí špatné.

Podíváme se však i na druhou stránku. Na tu dobrou.

Díky internetu se totiž například na sociálních sítích dá sdílet spousty informací. Můžeme se dozvídat informace od jiných lidí, které nám budou užitečné do života.

Jako dobrý příklad si můžeme uvést třeba to, že pokud se po někom pátrá, tak se může jeho fotka s informacemi sdílet a díky tomu si třeba někdo jistého člověka povšimne. Takto se dají hledat i ztracená zvířata a ztracené věci.
eshop v tabletu

Mnoho lidí vyhledává zábavu právě touto formou. Pouští si zábavná videa atd. Stále více se rozšiřuje to, že se cenzurují různá videa a také se mažou. Některá vtipná videa, ve kterých si například dva lidé ze sebe udělají srandu jsou považována tak, že by se někdo, kdo se na toto video dívá, mohl cítit ohroženě. Z toho důvodu se spoustu videí maže.

Kdo ví, jak to bude za pár let a zda nebude plno vtipných videí zakázáno. Na tuto situaci si stěžují hodně youtubeři, kteří mají natáčení videí jako takovou práci, za kterou dostávají peníze.