Na tuto otázku neexistuje úplně přesná odpověď. Každý z nás je jedinečným, proto se snad jen málo kdo shone na všem co se domu a bytu týče. Společně si řekneme pár slov k tomuto tématu, jaké výhody a naopak jaké nevýhodu mají. Vždyť se přece jenom jedná o velké rozhodnutí, které může hrát další důležité role ve vašem životě.
Rodinný dům

Byt

Základní vlastností bytu je to, že jediný čerstvý vzduch, kterého se zde nadechnete, bude nejspíše jen na Vašem balkonu. Bytové jednotky jako takové, ve větší míře nemají žádnou zahradu, či dvorek. Pokud snad tedy narazíte na byt, který bude v přízemí, mohla by se naskytnout možnost, že se prodává i ze spodní malou zahrádkou. Nenechte se však zmást, za zahrádku, která bude mít jen pár metrů, si můžete připlatit nemalé peníze. Další věcí je, že lidé v patrech nad Vámi budou mít neustálý přehled, o tom co právě děláte. Pokud však máte fyzickou práci a za celý den se dost nadřete, určitě uvítáte teplou sprchu a gauč v obýváku, u kterého budete rádi, že právě Vy nevlastníte ještě zahradu, která potřebuje neustále obdělávat.
Menší byt

Dům

Skoro každý z nás někdy snil o velkém domu s velkou zahradou, není to však tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Pokud si tedy nenecháte postavit nový dům od základu, čeká Vás dlouhá cesta. Co si budeme říkat koupit nový dům nebo ho postavit vyjde na nemalé peníze a většina mladých lidí na to zkrátka nemá finanční prostředky. Hledá se proto menší a starší domek nejlépe na menších dědinách, kde Vás nevyjde na velké peníze. Dům se navenek bude zdát jako dobrý nápad, ale ve většině případů tak dobrým nápadem není. Ať už máte dům s velkou zahradu či ne, práce na ní Vás určitě nemine. Opravy Vás budou doprovázet celý Váš život, kdy se postupně bude něco neustále opravovat. Není to tak vždycky, ale mějte na paměti, že do starého domu budete pořád dávat peníze.

Hlavním bodem při koupi, je přizvat statika nebo soukromého znalce, který Vám řekne odborný názor na to, co přesně kupujete. Přeji Vám nádherné a hlavně spokojené bydlení do dalších let.