Ano, existují velké sklárny, které produkují všemožné zboží za nízké ceny a ve velkém množství, podpořte ale malé podnikatele, samostatné osoby. Jejich výrobky jsou sice dražší, ale dělané s láskou a pečlivostí.
skleněná váza
Na každém trhu prodávají právě oni. Můžete tam vidět to, co vyrábějí a též si to můžete hned koupit. Jsou to vánoční ozdoby, svícny, sošky či dokonce skleničky různých tvarů, podob a provedení. Nejdůležitější je, vybírat si dle toho, co se Vám opravdu líbí. Nehleďte na cenu, berte to tak, že koupí podpoříte jen jednoho člověka od rodiny, ne průmyslový gigant.
skleněné těžítko
Kvalitní skleničky či šampusky z broušeného skla si můžete též vystavit. Skláři pracují i s barevným sklem, takže nemusíte hledat jen čistě čiré produkty. Barvy mohou být použity jen jako dekorace, nebo celý produkt může být obarvený. A to i několika barvami, jako to bývá u figurek.
Vánoční ozdoby se mohou zdát, že jsou vyrobeny z jiných materiálů. Zdání klame. Jen se upravují jinou povrchovou úpravou, na kterou poté lze nanášet přímou malbu. Ozdoby průmyslově vyráběné a ty od místních podnikatelů rozeznáte dle toho, že ručně dělané nebudou nikdy stejné. Vše bude originál.
skleněné vánoční ozdoby
Nejde ale jen o vzhled a dekorativní prvky. Většinou se nejedná o ozdoby a dekorace, ale o funkční věci, jako jsou právě skleničky. Jistě, bude Vám líto, používat je, abyste si je nezničili. Ale není zase škoda, nechat na ně prášit? Nemusíte je využívat každý den, ale při slavnostních příležitostech Vám mohou rozjasnit stůl svým nevšedním vzhledem.
Nesmíme opominout ani vázy s broušeným povrchem. Květina v nich doslova září. Vyrábějí se i různé drobné dekorace v podobě zvířátek či těžítek. Těžítka v podobě koulí s různými tvary uvnitř mívaly už naše babičky. Vystavovali je všude, jakožto nejvzácnější věc, kterou doma mají. A nebyli daleko od pravdy. Není nic vzácnějšího, než ručně vyráběné zboží.