Připadá vám zdražování energií tak vysoké, že kvůli tomu měníte své běžné zvyklosti a šetříte tam, kde jste nikdy dosud nešetřili? Zjistili jste z poslední faktury, že máte značný nedoplatek i za dodávku studené vody a zpočátku vás napadlo, že ceny elektřiny a plynu se automaticky promítly i do vodného a stočného? Pravdu můžete mít jen částečně, v první řadě si totiž pečlivě zkontrolujte nejen cenu, ale i reálnou spotřebu vody. Není náhodou nápadně vyšší, dokonce až několikanásobně?

instalatérské sikovky

Pokud je vaše obvyklá spotřeba vody z minulosti např. tři a půl kubíku za měsíc a nyní vystoupala až na sedm, pravděpodobně něco není v pořádku. Pátrejte po tom, zda není poškozený vodoměr (což obvykle nebývá), a pokud je v pořádku, zkuste se porozhlédnout, zda vám někde neuniká voda. Může jít o drobnou skulinu a navíc se jí vůbec nemusíte všimnout, může být skrytá např. ve sklepě či v garáži a v místech, odkud voda může protékat přímo do zahrady, aniž by nějak zasáhla obytné či technické prostory.

rozvody vody

Pokud je vyhledávání úniku vody již nad vaše síly, povolejte instalatéry. Ti řeší podobné situace poměrně často, protože mnoho vodovodních potrubí a armatur vlivem stáří a opotřebení může být poškozeno a voda může tudy protékat jen drobnou tryskou.

Instalatérské firmy na vyhledání úniku vody Kanalizace instalatéři využívají moderní technologické metody a postupy, není to tak, že vám rozkopou půl domu, postupují ? centimetr za centimetrem, dokud přímým pohledem a fyzickým dotekem nesdělí: „Tady to teče!“ Instalatéři mají k dispozici tzv. poslechové tyče a formovací plyn, s nimiž je vyhledávání snadné, rychlé a hlavně velmi přesné, doslova na milimetr. Vy pak nemusíte bourat půlku celé stěny, kudy vedou vodovodní trubky, ale stačí jen odebrat malý kousek přímo v místě závady, abyste ji pak nechali velmi rychle a operativně odstranit.