Posledním trendem v oblasti podlahového materiálů je právě vinyl. Oblíbenost této nášlapné vrstvy stále stoupá a mnoho uživatelů je s ní více a více spokojeno. Pokud se chcete vyhnout dřevu, zejména kvůli jeho vlastnostem, vsaďte na vinyl. Neprohloupíte. Naopak.

ukázka vinylu

Kam se hodí

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Vinylovou podlahu můžete v interiéru umístit v podstatě kamkoliv. Díky svým vlastnostem může být jak v obývacím pokoji, tak i v kuchyni či koupelně. Setkat se můžete i s komerčním použitím v kancelářích nebo obchodech. Využití je tedy opravdu velké.

Kam nepatří

Neumisťujte jej ale do exteriéru. Materiály na bázi PVC příliš dobře nesnáší teplotní změny. Dlouhodobé vystavení slunečním paprskům ani nízké teploty vzduchu se jim líbit nebudou.

Pořizovací náklady

Co se týče ceny, pohybujeme se v rozmezích několika stovek korun až tisícovky za metr čtvereční. Různá je kvůli tloušťce dílců i jejich designu.

Druhy provedení

K populárnějším patří využití jako konstrukce plovoucí. Podlaha se tak zhotovuje volnou pokládkou na podložku. Spojení dílů je realizováno perem a drážkou, případně také pomocí ozubů. Další možností je lepení. Zde je ovšem nutnost dokonale hladkého povrchu. Tím docílíme zejména vyrovnávací vrstvou podlahy, kterou může tvořit například vyrovnávací stěrka. Využít můžeme ale také druhy samolepící. Ty jsou oblíbené kvůli své snadné pokládce.
vstupní hala

Výhody

·         odolnost proti poškrábání a opotřebení

·         snížení hodnoty kročejového hluku

·         jednoduchá údržba a snadný úklid

·         vhodnost pro alergiky

·         možnost podl. vytápění

·         imitace dřeva, kovů i betonu

·         široká škála dekorů a barev

·         vysoká chemická odolnost

·         velmi dobrá odolnost vůči vlhkosti

·         nenasákavost

·         stálé rozměry

Nevýhody

·         nemožnost lokální opravy

·         přesnost pokládky jednotlivých dílů

·         nutnost znalosti technologického postupu

·         přesnost vrstvy profesionálních lepidel