Pokud se nechcete v letních měsících koupat ve špinavém bazénu, bude nutné udělat vhodná opatření, díky kterým pro vás bude koupání příjemné i bezpečné.

Vhodná nejen k ohřívání vody

Hodně lidí s vlastním domkem a zahradou si v posledních letech pořídila bazén. Má to svůj důvod, a tím je cena. Cena bazénů totiž v posledních letech povážlivě klesla, takže není důvod si nějaký ten kousek nekoupit i na vlastní zahradu. Má to však jeden háček. V případě, že toužíte po velké koupací ploše, příliš potěšeni nebudete, jelikož ty jsou pořád drahé. Spokojíte-li se však s něčím o něco menším, pořízení si nadzemního bazénu bude pro vás jistě tím správným krokem.

Modrá voda

Samotný bazén však není bezúdržbový, právě naopak. Chcete-li se těšit z příjemného, a hlavně bezpečného koupání, budete se muset o bazén, respektive o vodu v něm náležitě starat. Nestačí tuto povinnost přejít jen občasným lovením listí z vodní hladiny, ale také se budete muset postarat o chemické ošetření vody.

Kterou chemii?

Vzhlede k tomu, že chemických preparátů na ochranu vody je dnes skutečně velké množství, je občas nesnadné si vybrat takový prostředek, který vám bude vyhovovat po všech stránkách. Chcete-li za dobrou cenu kvalitní dezinfekci, určitě neuděláte chybu s chlorovými přípravky. Ty však mohou být problematické, jelikož nevoní moc dobře a mohou být i nepříjemné pro jemnější pokožky. V takovém případě je lepší si vybrat něco méně dráždivého, třeba dezinfekci s kyslíkem, případně mořskou sůl společně se solonizační jednotkou.

Voda

Vhodná plachta

Zabránit znečištění vody lze však i jinak než chemií. Tu samozřejmě používejte za všech okolností, ale v případě, že budete zároveň využívat i solární plachtu https://www.chlorito.cz/solarni-plachty, nebudete muset chemie použít tolik. Díky tomu samozřejmě ušetříte, a to ne málo. Chemické preparáty totiž nejsou nejlevnější, za to však speciální solární plachta se dá sehnat skutečně docela levně. Navíc má tu výhodu, že dokáže nejen zabránit nečistotám ve znečištění vody, ale také tuto kapalinu i náležitě zahřát.