Nechcete zase další léto zažívat ta hrozná parna, která panovala v minulých letech? Nemusíte, stačí si pořídit do bytu doplněk, který vás jich zbaví.

Ideální bytový doplněk pro léto

Lezní měsíce v posledních letech byly vše, jen ne chladné. V tomto ročním období to není nic divného, nicméně pokud celé dva až tři měsíce panují v naší české kotlině klasické tropy, je něco špatně. Vypadá to, že globální oteplování není pouze výmysl několika pomatených ekologů a skutečně je dobré se vhodně připravit. Když budete venku, asi toho moc nezmůžete, snad krom zlepšení pitného režimu, případně aplikace krému na opalování. Ovšem jakmile budete doma, můžete pro udržení tepelné pohody ve svém království udělat maximum.

Klimatizace na střeše

Hodně lidí dělá chybu, že v létě větrá. Myslí si, že tím odejde horký vzduch a navane dovnitř studený. V tom se ale krutě mýlí, protože dovnitř se právě dostane parno, které panuje venku. Aby to u vás doma nevypadalo jako na poušti v pravé poledne, měli byste si koupit klimatizaci praha Elmontech.

Klasická, ale i mobilní

Nejedná se zrovna o malou investici, ale to neznamená, že to není nutné. V zimních měsících se na to snadno zapomíná, ale vzpomeňte si, jak se vám od konce května do začátku září spí. Asi ne moc dobře, že? Hlavně tropické noci dokáží člověku vzít veškerou šťávu, protože se pořádně nevyspí a pak je celý den neustále unavený. To není dobré pro organismus ani pro práci. Je tedy lepší si doma udělat takovou teplenou pohodu, při které budete spát jedna báseň. Můžete toho docílit nejen standardní klimatizací, ale třeba i levnější přenosnou verzí. Ráno a odpoledne může chladit třeba obývací pokoj, večer ji pak přemístíte hezky do ložnice. Snadno se dá přenést třeba i na chatu.

Malá klimatizace

Alternativy příliš neexistují, i když někdo může namítnout, že jsou zde ještě tradiční větráky. Ano, zvířený vzduch může být příjemný, ale zase až taková změna to není. Problematické navíc je, že větráky nemají žádné filtry. Díky tomu nasávají vše, tedy i prachové částice a další alergeny, které dokáží i zdravého člověka poměrně snadno podráždit na sliznici.