Detoxikace organismu

Detox je oblíbený termín mnoha nadšenců a propagátorů zdravého životního stylu. Je to však především fenomén dnešní doby, dříve lidé nebyli tolik zatíženi toxickými látkami, ať už z prostředí, ve kterém žijí, nebo vlastními metabolity, nebylo zkrátka nutné jej podstupovat. Průmyslová revoluce dvacátého století sice postupně přinášela významné objevy, a to i na poli lékařské vědy, ovšem lidstvo příliš zasáhlo do přirozených dějů v přírodě, a na to nyní doplácíme. Máme kupříkladu vlivem chemických hnojiv oslabenou ornou půdu, nachází se v ní mnohem méně hořčíku, než před sto lety, a tak jej musíme doplňovat v tabletách, pokud nechceme skončit na antidepresivech.

květ ostropestřce na louce

To samé se týká toxinů v těle. Těch se musíme zbavit a tuto službu obstarávají především ledviny a játra. Pokud je jedů příliš mnoho, svou práci nezvládají a jedy se pak ukládají v tukové tkáni po celém těle, a dále vytváří cysty a nádory, někdy se snaží protlačit skrze ekzém, oslabuje se imunitní systém, máme v „lepším případě“ alergie a astma, v tom horším začne proces nádorového bujení.

Podpora regenerace jater

V lidovém léčitelství existuje řada prostředků, jak podpořit regeneraci orgánů a přirozenou detoxikaci, jedním z nich je Ostropestřec mariánský. Na první pohled nezajímavý bodlák obsahuje důležité látky pro podporu regeneračního procesu jaterních buněk, výtažků z této rostliny dokonce využívá i soudobá medicína.

květ bodláku

Pravidelným užíváním drcených semen působí preventivně, ale lze jej užívat i nárazově v případě jaterních chorob, jako je hepatitida, poškození tkáně alkoholem, či jaterní cirhóza. Ostropestřec tablety Naklíčeno působí na organismus komplexně, to znamená, že podle poznatků Tradiční čínské medicíny podporuje trávení, reguluje krevní tlak a cholesterol a má příznivý vliv i na lymfatický a imunitní systém.