Věda je pro nás hodně důležitá, a to úplně ve všem. Mám totiž kamaráda, který je vědec. Studoval na vědecké fakultě pět let a prý ho to moc bavilo. Prý je to něco jiného než obyčejná ekonomka. Na fakultě, kde se učí věda je prý tolik zábavy, že se tam člověk ani nenudí a celé roky na škole ho moc baví. Prý byl dokonce smutný, že vědu na škole skončil. Moc ho to tam bavilo a chtěl tam zůstat déle. Školu ale dokončil velmi úspěšně a nyní pracuje jako vědec ve zdravotnictví. A víte, co přesně dělá? Zkouší vyvíjet nové léky. Zkouší, jaké léky je ještě možné vynaleznout a jak by se s novými léky dalo zacházet. Víte, věda nikdy nezakrní a nepovadne.

Věda se nachází všude.

Věda tady bude pořád a nastálo, protože každý člověk vždycky něco potřebuje. Jen si to představte, kdyby se vědci na všechno vykašlali. Kdo by nám navrhoval věci nebo se vyznal v elektronice? Nebo kdo by nám něco vynalezl nebo vyvinul léky? Ano, bez toho bychom nedokázali žít. Jak všichni víme, tak lidé jsou často nemocní a taky lidi potřebují stále nové a nové léky. A jsou už situace, kdy tyto dostupné léky nepůsobí a neúčinkují. Takže se musí vyvinout léky úplně nové, které ještě nejsou vůbec na trhu. A od toho jsou tady právě již ti zmínění vědci.

Věda je i ve stavebnictví.

Věda nám pomáhá žít a přežít a taky si užít celý náš život. Nikdo přeci nechce trpět něčím nedostatkem. Já bych si třeba nedokázala představit život bez mých léků, které beru už deset let a budu je brát už do konce svého života. Takže kdyby nebyla věda a vědci, tak, kdo by mi léky udělal? Nikdo. Musela bych žít s nemocí. Možná bych nyní ani nebyla, nemoc by mě zahubila, jen díky tomu, že věda nevynalezla žádné léky. Tady alespoň vidíte, že jak je věda a vědci velmi důležití a jak musí být. Bez vědců a vědy už nemůžeme fungovat. Vždyť si jen vzpomeňte, kolik z vás musí užívat nějaké léky, bez kterých nemůžete být? Ano, ty léky máte kvůli vědě a vědcům, takže už jistě víte, jak je věda pro náš svět velmi důležitá.