Lidé se dokážou ve svém životě uskromnit, vyžadují-li to okolnosti, a jsou schopni omezit se v kdejaké oblasti. Ale jsou tu vždy i záležitosti, bez kterých se v lidském životě nedá obejít, které jsou natolik zásadní, že se na ně prostě vždycky musí sehnat peníze.

Ale co když se na ně navzdory zmíněné nutnosti peníze sehnat nepodaří? Co když člověku chybí třeba i něco, bez čeho nelze žít, nebo co když má člověk zaplatit za něco, co už si dopřál dříve, jenže na to prostě peníze nejsou a jen tak ani nebudou?

dolary bankovky

Je to nepříjemná představa, ale ani na tu bychom neměli zapomínat a ignorovat ji. Protože takové riziko tu vždycky je a může to dolehnout na každého z nás. Doslova na každého. A všichni bychom tak měli počítat s tím, že se to může stát i nám, jakkoliv dnes třeba i dostatečně zajištěným, a měli bychom mít aspoň představu o tom, co si v takové situaci počít. Což znamená, že bychom měli mít přehled i o tom, kde by se eventuálně dalo zažádat o půjčku, pokud už by to nebylo jinak zvládnutelné.

Takové téma rozhodně není nepodstatné a nemělo by se brát na lehkou váhu. Protože jestli si myslíte, že se v případě finanční tísně obrátíte jednoduše na nějakou banku, a ta vám promptně vyhoví, pak se zřejmě velice mýlíte. A mohlo by vás to skutečně nemile zaskočit. Banky totiž poskytují půjčky jenom těm, jimž se dá důvěřovat, těm, kteří mají dost vysoké příjmy a ani v jejich registrech dlužníků není záznam, který by působil varovně. A když žadatel není dokonalý, nemívá tu naději na úspěch.

americké dolary

Ale nebojte se. Když snad nepomůže banka se svými přísnými pravidly, je tu ještě americká hypotéka Nebankovní hypotéky. A na tu je i u nedokonalého žadatele spolehnutí. Samozřejmě za předpokladu, že se tento zaručí za vrácení půjčených peněz i s úroky zástavou své dostatečně hodnotné nemovitosti.

Ten, kdo má aspoň nějaký nemovitý majetek, se tedy nemusí budoucnosti bát. I kdyby mu došly vlastní peníze, na suchu nezůstane.