Hledáním vhodných spojů ztrácíme příliš mnoho času a to už vůbec nemluvě o shánění odpovídající jízdenky.  Proto jsme zde připravili přehled tří nejpoužívanějších aplikací pro hromadnou městskou dopravu. Všechny uvedené aplikace jsou zdarma a můžete si je stáhnout na Google Play.
 bílý panák s tiketem
A) Pubtran
Je to česká aplikace. Patří mezi nejoblíbenější. Ale v roce 2015 ji její tvůrce František Hejl prodal Seznamu. Musel si vybrat, jestli bude aplikace placená, jinak by neměl možnost používat databázi jízdních řádů firmy Idos nebo ne, ale to vyžadovalo vstup kupce. Vybral si prodej a aplikace je od té doby znovu přetvářena, pod dohledem původního autora. Některé dřívější funkce této aplikace nejsou funkční, protože nebyly zatím přidány do nového systému. Dnešní verze i přes to, není na závadu. Má skvělou grafiku, přehlednost a nemá potíže při hledání.
 
B) Metro
Autorem této aplikace je Jan Drozen. Tato aplikace se týká jen Prahy, protože je zaměřená na metro, což vyplívá už s jejího názvu. Od aplikací určených pro tramvaje a autobusy, kde se vám jen zobrazuje, kdy co jede, je zde navíc odpočítávání odjezdu a odjezd jako konkrétní čas. Metro také ukazuje trasy jednotlivých spojů. Díky čemuž okamžitě víte, kde jsou přestupní stanice.
 ruská tramvaj
C) SMS Jízdenka
Aplikace je určená pro nákup jízdenek MHD pomocí chytrých telefonů. Platí pro celou Českou republiku. Je produktem společnosti Fuerte International. Dnes tento systém podporuje 12 měst, například Brno, Praha, Olomouc a další, včetně menších měst na úrovni krajů. SMS Jízdenka vždy upozorňuje dopředu, že se blíží vypršení platnosti jízdenky a je potřeba si případně pořídit novou. Tento systém má svůj widget, kde sledujete platnost jízdenky. Už tedy nemusíte běhat po trafikách a shánět jízdenky. Ztrácíte tím čas a může to stát četné nervy, pokud hrozí, že spoj mezitím odjede bez Vás.