Je daleko spíš pravidlo než výjimka, že mají lidi svůj mobil. Koupit si takový mobil může každý, kdo ho chce anebo potřebuje. Stačí si dojít někam do obchodu, stačí si rozkliknout nějakou nabídku internetového obchodu a je to. Mobil se prostě sežene všude. A nemusí to ani moc stát, když nechceme zrovna nějaký módní výstřelek nebo něco zázračné, co má strašnou spoustu různých funkcí.

A když pak mobil máme, můžeme z něj třeba někomu volat. Ale nejen volat. Můžeme tu taky posílat SMS zprávy. Nebo tu u chytrých telefonů můžeme najít něco na internetu. Nebo si sem můžeme třeba nahrát platební kartu. Nebo tu může být aplikace, se kterou nás najdou, když potřebujeme urgentní pomoc. Nebo to umí i spoustu dalších věcí.

chytrý telefon

Přečtěte si třeba reklamy na telefony, které se prodávají. Každý vám toho nabídne hodně. A stačí si vybrat to, co potřebujeme. Nebo taky to, co nepotřebujeme, ale co se hodí, když chceme na někoho udělat dojem. Protože mobily už nabízí víc než jen volání, SMS a pár primitivních her.

Když telefon máte, určitě dokážete říct, co umí, a mohli byste se tady i sami pochlubit. Ten umí to a ten zase to. A všechno se nám může někdy hodit.dva telefony

Ale to nejdůležitější je na mobilech pořád stejné. Stejně jako u prvních přístrojů dodnes platí a musí platit, že jde o přenosné telefony, které se dají používat kdekoliv. I ve městě, i v pustině, u nás i v cizině. A to je určitě plus. Doba totiž žádá, abychom byli dosažitelní. A to se nejlíp zařídí právě přes mobil.

Jestli ještě mobilní telefon nemáte, kupte si ho. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. A ty neobyčejnější, které plní jen základní funkce, si přece může dovolit každý z nás. To nemusí být vůbec nic luxusního.

A když se pak takový telefon rozbije, dá se z něj vyndat SIM karta a každý může koupit nový mobil a používat ho libovolně dál.