Gin je alkohol, který je charakteristický pro svou nahořklou chuť. Někteří znalci si ho rádi vychutnají samostatně, ale je taktéž oblíbenou přísadou do koktejlů. Jeho obsah alkoholu je 40–60 %. Nezapomeňte, že pro míchání koktejlů by měl být gin co nekvalitnější. Nezapomeňte, že k drtivé většině koktejlů, potřebujete jako příslušenství barovou odměrku, míchátko, shaker a speciální sklenice.

Long island ice tea

Známý a oblíbený koktejl, který se podává v řadě barů napříč světem. Míchá se z čisté vodky, tequily, bílého rumu a citrusového ginu. Navíc do koktejlu patří citrusová šťáva, cukrový sirup a trocha coly. Cukrový sirup si můžeme snadno připravit i doma. Stačí jen rozpustit cukr ve vodě, sesbírat vzniklou pěnu a poté můžeme sirup uchovávat dlouhé týdny, a přidávat ho nejen do alkoholických koktejlů.

Martini

Martini je jednoduchý koktejl, který se stal ikonickou klasikou. Popíjet hlavní hrdiny ho můžeme vidět v mnoha filmech. Skládá se pouze z kvalitního ginu, vermutu a navrch se přidávají olivy.

martini

Rose lemonade

Osvěžující narůžovělý drink, který potěší i ty nejvybranější jazýčky. Budete potřebovat suroviny, které asi nemáte běžně doma, ale výsledek stojí za to. Smíchejte gin, kvalitní limonádu z růžového esenciálního oleje a na závěr přidejte jedlé květiny na ozdobu.

Sunset spritz

Koktejl italského původu, který je vhodný i jako aperitiv. Potřebujete citrusový gin, Aperol, bezinkový sirup, kvalitní prosecco, sodu, tenký plátek pomeranče a na ozdobu jahody a lístky máty. Tento osvěžující koktejl jemné, citrusové chuti, potěší všechny dámy, ale bezpochyby zachutná i pánům.

koktejl

Peanut butter salted caramel martini

Originální a speciální drink, který potěší ty, kteří mají rádi lahodné a neobvyklé chutě. K přípravě koktejlu budete potřebovat lžící lískooříškového másla, lžíci slaného karamelu, váš oblíbený gin a trochu nasekaných lískových oříšků pro ozdobu. Hořká chuť ginu se skvěle doplňuje s nasládlou chutí sladkého karamelu a jemnou chutí ořechového másla.