Asi opravdu ne, skutečně tato hračka překonala staletí. Odborníci uvádějí, že první kočárek byl sestrojen kolem roku 1733 v Anglii zahradním architektem. Kočárky jako hračky, jsou pro své uživatelky, tedy pro holčičky už skutečně hračkou velmi starou. A jak to tak vypadá, asi ještě dlouho se budou vyrábět a svým majitelkám dobře sloužit. Takže tady ještě dlouho budou, a to je dobře. S kočárkem si hrály naše maminky i babičky, a jak to tedy vypadá, budou si s ním hrát i další generace. V současnosti je hodně druhů kočárků pro panenky, jsou to například kočárky sportovní, hluboké, ale i letní, skládací, ty se jmenují golfky. Ale také se rozměry této hračky liší, jsou to například typy již pro malé slečny, už od jednoho roku. To je tedy v dětské období, kdy začínají malé děti chodit a běhat. A určitě malou maminku zaujme kočárek pro panenky od 18 měsíců.

kočárek pro kočičky

Ten je velmi dokonalou zmenšeninou skutečného výrobku, má nejen velkou účelnost, ale je také estetický. Je to proto, že si dnešní výrobci tohoto zboží snaží dávat skutečně záležet, jejich kočárky jsou skutečně stabilní, odolné i kvalitní. Mohou mít i různé součásti, jako jsou například tašky na rukojeti, kde si může holčička umístit různé nezbytné věci. Nebo mohou mít dokonce i košíky pod kočárkem.

kočárek pro panenky

Ten malá maminka může využít například při nákupu, to se rozumí, že nákup musí být, vždyť i panenky mají hlad. Navíc některé mají i stejné funkce, jako jejich dospělácké typy. Dokonce můžou mít i trojkombinace, což kromě klasické funkce, je možnost ho uzpůsobit na další využití a to na hluboký a sportovní. Využití těchto hraček není jen doma, ale malá slečna se může pochlubit krásným kočárkem v různých barvách i nádhernou panenkou na procházce venku. Asi bude pravdou, že hračky, mezi něž patří kočárek a panenka, jsou součástí dětského světa, ale pozor, tak jak jsou kluci připravovaní hračkami, jako jsou dětská nářadí, na roli otce rodiny, tak pro holčičky je to vlastně taková příprava na skutečnost, na období dospělosti, kdy se malá holčička stane velkou maminkou.