Každý protřelý cestovatel ví moc dobře, že tím nejtěžším krokem není volba destinace ani shánění peněz. Koneckonců, dnes se dá s trochou toho fištrónu a trpělivosti letět na druhý konec světa doslova za pár korun. Ne, největší potíží vždy bývá sbalit si vše, což je potřeba. Nikdy totiž nemůžete vědět, co všechno budete potřebovat. Samozřejmě, brát si plavky, když jedete na Antarktidu asi nebudete, ale jsou tu další drobnosti, u kterých si člověk není jistý. Navíc je tu i problém, jaké si s sebou vzít zavazadlo.

pas na kufru

Ruksak

Pokud míříte někam na hory nebo do lesa, bude se vám nejlépe hodit ruksak, pokud možno dostatečně objemný, jelikož nejen na horách, ale obecně v přírodě je nutné mít po ruce hodně užitečných věcí. Spacák, stan, případně nůž jsou jen základ. Vhodné je si vzít i nějaké věci na ošetření. Nemusíte s sebou tahat celou lékárničku, ale drobnosti v podobě obvazů nebo škrtidel by vám v ruksaku chybět rozhodně neměly.
slunce za kufrem

Kufry

Pokud se chystáte na pracovní cestu, nejideálnějším zavazadlem jsou rozhodně kufry. Nejenže do nich můžete vtěsnat vše potřebné, například oblek, ale také jsou koncipovány tak, aby se pohodlně vešly do kufru auta. Také v letadlem byste s tímto typem zavazadla neměli mít žádné větší potíže. Valná většina kufrů je vybavena kolečky, takže se s nimi v případě nutnosti nebudete muset kdovíjak tahat.
několik zavazadel

Cestovní tašky

Ideální bagáží, když necestujete nikam daleko jsou cestovní tašky. Stejně jako kufry jsou poměrně skladné, takže je možné je vzít s sebou do auta, do vlaku nebo do autobusu. Obvykle poskytují vcelku hodně úložného prostoru, takže si můžete často zabalit i to, co potřebovat nejspíš nebudete. Stejně jako moderní kufry, i cestovní tašky jsou vybaveny kolečky, alespoň některé modely. Nemusíte se tak obávat, opět stejně jako v případě kufrů, že byste se pronesli. Pro výlet na chatu ideální typ zavazadla.