Máte malý balkon a přemýšlíte, jak byste z něj mohli udělat krásnější místo k odpočinku a relaxaci? Zaměřte se především na zeleň. Květiny a zelené listy dodají balkonu útulnost a vy se budete cítit tak, jako byste seděli na zahradě. Balkon můžete využít i k pěstování zeleniny či ovoce. Na jaře si zasejte ředkvičky, zkusit můžete pěstovat rajčata i okurky. Pokud nemáte na větší květináče na balkoně místo, pěstujte si alespoň několik oblíbených bylinek. Květináče s bylinkami můžete pověsit na zábradlí na balkon Kmkdesign a tím ušetříte spoustu místa. Mezi oblíbené a nenáročné bylinky patří například pažitka, máta, oregano, estrogen či medvědí česnek. Při nedostatku místa můžete využít i oblíbené závěsné květináče. Nebo vám na balkoně postačí několik sukulentů a alespoň jedna květina ve váze na stolku.

balkon s květinami

Abyste mohli na balkoně v klidu odpočívat, budete potřebovat židličky a stolek. Volte opravdu malý stolek, který vám postačí na odložení kávy nebo čaje. Místo ušetříte také například tím, že zvolíte sklápěcí stolek. Ten vám nebude překážet při zalévání vaší malé zahrádky. Židličky můžete mít plastové, dřevěné nebo ratanové, ale opět doporučujeme pořídit židličky takové, které se dají složit. Nebo si pořiďte koberec a několik větších polštářů, které vám odpočinek taktéž umožní. Navíc tím ušetříte hodně místa, protože polštáře můžete různě přemisťovat a nebudou vám překážet.

bylinky

Před zařizováním a nákupem nábytku nebo květináčů se nejprve zamyslete, k čemu chcete balkon primárně využívat. Jestliže chcete mít na balkoně malou zahrádku, počítejte s tím, že místa na sezení moc nezbude. Pokud chcete na balkoně spíše grilovat a pít odpolední kávu, vybavte balkon kvalitním sezením s menším množstvím zeleně. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, zajisté bude váš balkon dokonalou relaxační zónou s kouskem přírody.