Zřejmě každá žena zná pocit, kdy v obchodě obdivuje překrásné boty, ale jejich podpatek je zkrátka moc vysoký. Občas si takové boty dokonce pořídíme, ale pak nám pouze leží v botníku a ze strachu, že v nich neujdeme jediný krok, se z něj nikdy nepodívají na svět. A přitom je to taková škoda, protože krásné boty si zkrátka zaslouží být nošeny. Jak se tedy naučit na podpatcích chodit?
Žena v podpatcích
Začněte zlehka
Je to jako se vším, bez tréninku to půjde těžce. A proto je dobré nohy podpatkům učit. Určitě ale ne tak, že je ihned obujete do patnácticentimetrových jehel. Pro začátek je zkuste zvykat na nižší podpatky a to po kratší dobu. Postupně v nich zkuste trávit více času a výšku podpatku můžete zvyšovat. Záleží také na tom, kam a po jakém terénu v nich budete chodit.
Černé lodičky
Vsaďte na kvalitu
Stát se může i to, že přestože si koupíte boty na nižším podpatku, nevydržíte v nich téměř ani sedět. V tom případě jste možná nevybrali ty správné. Kvalita je totiž u bot na podpatku velice důležitá, a čím vyšší bude, tím větší je šance, že se vám v botách bude příjemně chodit. Ne náhodou dokáží celebrity v botách proslulých obuvnických značek vydržet celé předávání filmových Oscarů.
Styl chůze
Nejdříve si můžete chůzi na jehlách nacvičovat doma. Jde o to postupně chodidla zvykat. Doma si boty můžete kdykoliv zout a udělat si pohodlí a zároveň je postupně roztáhnete tak, aby co nejlépe tvar nohy kopírovaly. Choďte, alespoň zpočátku, pomalu a dobrým trikem je i to, dělat spíše malé kroky.
Ulevte nohám
Pokud vás na některých místech nová bota tlačí, nenechte tento problém přerůst v puchýř. Dané místo ihned přelepte náplastí. Ulevit chodidlům můžete i za pomoci celé řady dalších vychytávek, jako jsou například polštářky pod přední stranu chodidel nebo na často problémové paty. Ty celý pohyb v botách ulehčují a změkčují.