Nábytek do dětského pokoje lze vybrat tak, abyste měli stoprocentní jistotu, že se vašemu dítěti nic nestane. Je totiž vyroben dle všech standardů a navíc je u tohoto nábytku kladen velký důraz na bezpečnost. I když se může zdát, že dítě tráví většinu svého času právě v dětském pokoji, jeho zvědavost ho čas od času zavede i do dalších místností. Nejvíce nástrah pak číhá tradičně v kuchyni nebo v již zmíněné koupelně.

Mytí rukou

Do koupelny se většinou vydáváme jen za účelem osobní hygieny, a tak se často milně domníváme, že i děti se do koupelny vypraví jen v přítomnosti našeho doprovodu, a to ještě do jisté míry z našeho přesvědčení. Jenže dětská mysl to vidí jinak a často tomuto místu přikládá daleko větší potencionál než jen se vykoupat nebo si vyčistit nad umyvadlem zuby.

 

V nestřeženém okamžiku se tak může dítě vydat do koupelny, kde snadno propustí uzdu svojí fantazii. Pokud tedy máte doma podobného neposedu, musíte dbát zvýšené opatrnosti. Například pokud často pracujete s žehličkou nebo kulmou, ujistěte se, že jste je vždy vypojili z elektrické energie. Také zásuvky, které jsou umístěné blízko podlahy, by měly být opatřeny záslepkami a spodní skříňky s nejrůznějšími prostředky na úklid by se měly dát uzamknout. Stejně to platí i u zásuvek, ve kterých jsou uloženy léky a kosmetika.

 

Každé dítě však bude na pootevřené dveře do koupelny reagovat jinak. Zatímco pro některé budou otevřené dveře do koupelny výzva, jiné kolem nich projde bez povšimnutí. Dopředu se nic z toho nedá odhadnout, jelikož dětská mysl pracuje podle úplně jiných pravidel.

Koupající se dítě

Rady, díky kterým se dá zabránit případnému úrazu:

·         Do koupelny volte dlažbu s protiskluzovou úpravou

·         Stejně tak by podobný povrch mělo mít i další zařízení v koupelně. Předložka u vany, sprchová vanička nebo stolička, kterou dítě používá pro lepší přístup k umyvadlu.

·         Pořiďte termostatické baterie, díky kterým se dítě nemůže opařit vařící vodou