Není nutné kupovat si standardní byt nebo dokonce rodinné stavení. Pro pohodové bydlení se dají pořídit i některé levnější obdobně komfortní alternativy.

I levnější obydlí může být kvalitní

Bydlet ve vlastním obydlí je odedávna cílem prakticky každého člověka. Jen pravověrní nomádi touží žít v podnájmech. Tento čas ale žel více přeje právě druhé skupině, jelikož ceny bytů a obecně obytných nemovitostí jsou skutečně na hodně vysoké úrovni a nejsou zde ani náznaky, že by toto bylo maximum. Může se to ještě vyšplhat výše. Již dnes ale spousta lidí, kteří by ještě před deseti lety bez potíží získali hypotéku, dnes nemohou na vlastní bydlení z finančních důvodů dosáhnout. Doba je, co se bydlení zlá, ale ne zas tolik, jak si mnoho lidí myslí.

Domek na prode

Máme totiž v sobě zakořeněné, že bydlení rovná se tradiční byt, potažmo domek. Tak to ale nemusí být a vlastně ani není. Jsou zde i různé alternativy, které jsou obdobně kvalitní, ale za daleko lidštější peníze. Třeba takový mobilní dům celoroční je možné koupit za polovinu toho, co stojí garsonka na kraji Prahy.

Prima cena, fajn vybavení

I když je cena důležitá, neměla by bát alfou a omegou při rozhodování o koupi bydlení. Je jasné, že mobilní domy, a to i když se jedná o nejnovější generaci, nemusí sednout každému. Předně nejsou určeny k bydlení pro velké rodiny. Ve dvou třech lidech je možné v takovémto obydlí pohodlně žít, ale dál by se to už hrotit nemělo. To může být samozřejmě pro někoho problém. Hodně párů touží po více než jednom dítěti. Jinak je potřeba k tomuto druhu bydlení přistupovat poměrně pozitivně. Třeba vybavení interiéru je na velmi dobré úrovni. A řeč není pouze o nábytku, ale i elektrospotřebičích. To vše si ale zákazník samozřejmě zaplatí. Vše je ale započteno do konečné nabídky, tedy alespoň obvykle to tak bývá. Může se to lišit obchodník od obchodníka.

Hlemýždí ulita

Rekreace

Moderní verze jsou tedy vhodné k celoročnímu bydlení, ale pořád se u nás prodávají i předchozí modely, a ty rovněž stojí za hřích. A to ani ne tak kvůli bydlení, ale třeba jako rekreační chatky na léto. Stačí mít vhodně situovaný pozemek a chatku koupit za nižší statisíce.