Máte na zahradě nebo v sadu úrodu ovoce a zeleniny a potřebujete ji někde uskladnit nebo někam přemístit? Pak budete potřebovat nějaké vhodné nádoby, v nichž vaše výpěstky nepřijdou k úhoně. Jakými vlastnostmi se mohou pochlubit plastové přepravky https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/skladaci/?

jablko na dlani

Materiál je zdravotně nezávadný – plastové přepravky na ovoce a zeleninu se vyrábí z materiálu, který plody nekontaminuje žádnými toxickými látkami, toto je velmi důležité vzhledem k tomu, že v nich plody zůstávají mnohdy i velmi dlouhou dobu uskladněné v chladu a temnu. Materiál je po zdravotní stránce výhodnější, než dřevo, protože dřevěné, hrubě opracované povrchy se rády kontaminují vytékající šťávou, a ta tu může vytvářet za příhodných podmínek ideální podmínky pro rozmnožování plísní.

sklizeň hrušek

Plesnivění na povrchu přepravky – plíseň na dřevěných přepravkách může poměrně snadno migrovat na další plody v okolí, a tak znehodnotit časem poměrně velkou část úrody. Plastové přepravky tuto tendenci nemají a navíc bývají prodyšné, což je žádoucí, protože dostatek čerstvého vzduchu plísním příliš nevyhovuje.

Dají se skládat na sebe – dřevěné bedýnky také vyskládáte na sebe ve více vrstvách, ale nikdy to není stabilní sestava. Může se snadno zřítit a nadělat víc škody, než užitku. Plastové bedny jsou stohovatelné, počítá se s tím již při výrobě tak, aby je bylo možno pohodlně skládat na sebe, a aby bylo spojení dostatečně pevné.

Pevnost plastu – plastové kontejnery vynikají vysokou pevností a deklarovanou nosností přepravovaného a skladovaného zboží. To je jedna z podmínek úspěšného využití tohoto výrobku v praxi. Kontejnery jsou vhodné jak pro statické využití v uzavřených místnostech skladů či sklepů, ale hodí se i pro transport. Mohou putovat na dlouhé vzdálenosti, aniž by se poškodily, mohou být součástí lodní, pozemní i letecké přepravy.