S obezitou se dá dobře bojovat hlavně změněným jídelníčkem. Ovšem pokud zařadíte to svého harmonogramu ještě pravidelný pohyb, bude to také dobře.

Skákáním k lepší postavě

Obezita je strašákem, který je aktuální nejen v našich zeměpisných šířkách, ale obecně ve většině zemí na západní polokouli. Díky nadměrnému množství tuku v těle můžete mít dříve nebo později celou řadu zdravotních potíží, a to nejen fyzických. Mnoho obézních lidí má rovněž i špatné psychické zdraví a hodně z nich se kvůli tomu léčí i na psychiatrii. Těmto problémům lze ale velice efektivně zamezit – prostě zhubnout. Samozřejmě, že to znamená obvykle zásadní změnu ve stravování. Ovšem důležité je zařadit do svého života i sport, a to možná co nejvíce.

Malá trampolína

Jako sportem je myšlena i procházka po lese nebo třeba rychlá chůze. Není to většinou žádné velké terno, ale pomáhá to. Pokud byste raději z důvodu studu nebo z jiných příčin raději sportovali doma, můžete k tomu využít třeba některou z mnoha moderních trampolín.

Je to celkem efektivní

I když jsou dnes trampolíny spojovány spíše s dětskými hřišti, dříve tomu tak nebývalo. Jedná se totiž o plnohodnotný cvičební nástroj, jehož používání je sice vcelku zábavné, ale hlavně je to efektivní. Během skákání dokážete totiž jak zlikvidovat přebytečné tuky v těle, tak i zformovat své svalstvo. Posilování se v tomto případě docela logicky týká primárně nohou, ale takto je možné si vytvarovat i zadek a dát do pořádku i střed těla. Záleží, jaké sestavy cvičíte.

Skákání na zahradě

Bezpečnost je základ

Stejně jako u jiných sportů, i v tomto případě je bezpečnost naprostým základem. Z toho důvodu je vhodné pořídit si pouze kvalitní značkovou trampolínu, a ne nějaký pochybný výrobek někde ve stánku nebo na podivných internetových stránkách. Musíte dbát hlavně na dostatečnou nosnost. Pokud máte skoro dva metráky, asi těžko si budete kupovat trampolínu, která vás neunese. Také je vhodné si pořídit model, který má všechny myslitelné ochranné prvky. Někdy se dají dokoupit, ale je lepší koupit už všechno komplet. Už jen z finančního hlediska.