Umíte si představit soukromého podnikatele, který má za všech okolností dostatečně vysoké nebo ještě lépe přemrštěné příjmy ze svého byznysu, který má peněz vždy dostatek a žije si díky nim jako v ráji? Určitě ano. Určitě si někoho takového představit dokážete. Jenže ona je to nejednou jenom a pouze představa, která zase až tak docela neodpovídá realitě. Protože se sice podniká především kvůli penězům a soukromníci se i snaží, aby si na sebe dost vydělávali, jenže nikdy není jistota, že to přinese vytoužený zisk.

Je celá řada záležitostí, které mohou podnikatelský život komplikovat a které mohou leckoho z takových byznysmenů přivést třeba až do naprosté bídy. A často se takovým komplikacím nedá vůbec zabránit a musí se jedině řešit jejich nepříjemné následky, když už tyto nastanou.

drobné mince

A jak se zvládá v podnikatelském prostředí případné ekonomické problémy, jež dělají soukromým podnikatelům ze života peklo? Často tak, že si někdo takový v zoufalé situaci vezme půjčku. A v případě, že se mu ji nedaří získat jinde, je dobře, když je volbou někoho takového zrovna nebankovní hypotéka bez registru.

Někomu by se možná mohlo zdát, že není důvod sázet právě na nebankoví hypotéky, že se přece nabízejí i jiné dostatečně atraktivní půjčky. Jenže je skutečností, že je sice nabídka půjček dostatečně pestrá, jenže když dojde na lámání chleba, ukáže se, že většina půjček není podnikateli v nesnázích dostupná.

čínské peníze

U nejedné půjčky totiž hrozí to, že žadatel třeba kvůli špatně vypadajícímu daňovému přiznání, nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků a dalším nedostatkům neuspěje. Nevzbudí dostatečnou důvěru v to, že vše dokáže splatit, a tak se mu nepůjčí.

Ale právě u nebankovní hypotéky je úspěch toho, kdo se za ni může zaručit zástavou nemovitosti, prakticky jistý. A proto právě na tuto pomoc podnikatelé v nesnázích sázejí.