Pokud se člověku nedostává prostředků pro to, aby mohl žít tak, jak si život představuje, má v podstatě jenom tři možnosti. Může své sny oželet, jít si potřebné finance někam vydělat, anebo si je půjčit.
Aznáte to. Smířit se se životem, který se člověku ani trochu nezamlouvá, není ani trochu snadné, příležitostí k tomu, aby si člověk urychleně vydělal dostatečné finance, také příliš není. A tak nakonec zůstane jen ta poslední možnost.
Půjčka.puzzle domeček
Jenže kde si má půjčit někdo, kdo má příliš nízké příjmy? A navrch nejednou i nějaký ten záznam v registru dlužníků z doby, kdy se mu obzvláště nedařilo?
Pokud tento nechce zažívat jenom hořká zklamání z toho, že mu poskytovatelé půjček nevěří a odmítají ho, musí si vybrat takovou variantu, kde se uspět dá. A to i tehdy, když má člověk všude jinde utrum.
Takovou možností bývá zpravidla jenom hypotéka bez doložení příjmu. Finanční produkt, skýtající možnost půjčit si i těm, kdo mají příliš hluboko do kapsy a kdo vesměs nejsou považováni za ideální žadatele o půjčku.
Proč je tomu právě u nebankovních hypoték tak?
Odpověď je prostá.
Tady se člověk zaručuje za půjčené peníze svou nemovitostí, jež je natolik dostačující garancí toho, že bude vše řádně splaceno, že už není zapotřebí přílišné vrtání se v tom, má-li žadatel dostatečné příjmy a registr dlužníků bez záznamu. Tady lze tolerovat i jen ty nejnižší příjmy, postačující ke splácení, a i nad leckterým záznamem v registrech se dá přimhouřit oko.domečky
Apokud tak člověk může splnit alespoň ono učiněné minimum, jež se tu po něm žádá, má vystaráno. Může směle vyplnit jednoduchý formulář na internetu a poslat k posouzení několik snímků své nemovitosti, a poskytovatel už se sám postará o vyřízení všeho ostatního, od dohodnutí podmínek splácení přes veškeré nutné papírování až po odeslání peněz na žadatelův účet.
Adlužníkovi už pak vyvstane jen jedna jediná povinnost. Splatit vše tak, jak bylo dohodnuto, nebo třeba i předčasně a bez sankcí.
Ato je víc než přijatelné, nemyslíte?