Na krycí plachtě na bazén vám možná nikdy nepřipadalo nic zajímavého, a není divu. Vlastně vám nenabízí nic speciálního, pouze pasivně brání znečištění vody z okolního prostředí. Její nepostradatelnou funkci si proto nejlépe uvědomí ten, kdo takovou plachtu ještě nemá anebo o ni přijde. V tom případě bude během několika dnů voda jeho nádrže plná makroskopických i mikroskopických nečistot, ať už půjde o prach, pyl, úlomky větviček, listy, hmyz anebo třeba drobné mikroorganismy, které se do vody rovněž dostanou z okolí spolu s větrem.
oválný bazén

A všichni moc dobře víme, že právě tyto malé prevíty jako jsou sinice a řasy je z vody nejtěžší dostat, protože nejsou vidět a rychle se množí. Takže zatímco větší nečistoty snadno zachytí a odstraní filtrace či bazénový vysavač, tak s řasami si nejlépe poradí bazénová chemie. Ať už však budete vodu v nádrži čistit libovolným způsobem, tak vždycky vás to bude stát nemálo peněz a času.
brýle do vody
Mnohem lepší proto je, udělat všechno pro to, aby voda zůstala co nejdéle čistá. A tomu výrazně pomůžete, pokud ji budete odkrývat pouze na nezbytnou dobu po čas koupání a nevystavovat ji tak zbytečnému náporu špíny v době, kdy už se koupat nebudete.

Z tohoto pohledu je velice praktické využití navijáku na plachtu, se kterým je manipulace s krytím velice snadná a rychlá a všichni majitelé větších nádrží takovou pomůcku jistě ocení. Nicméně ocenit byste mohli i to, že krycí plachta může mimo ochranu vody zajišťovat také její ohřev. Třeba prostřednictvím slunečního záření, které na ni dopadá. To je možné v případě, kdy si zakoupíte solární krycí plachtu ze speciální fólie, která umí přeměňovat energii ze slunce na teplo a předávat jej vodě. Tímto způsobem se může voda ve vaší nádrži zároveň příjemně ohřívat, což při koupání jistě oceníte. Ať už si však vyberete libovolný typ plachty, tak vždy máte na výběr z několika atraktivních barev a velikostí.