Mnozí z nás si mohou pomyslet, že přeci jen zvířata, které žijí na této planetě, jsou jaksi pod námi. Tedy, že žádné zvíře se nevyrovná inteligenci nám lidem, ale asi by se mnozí divili, kolik existuje zvířat, které jsou skutečně chytřejší než by kdo řekl. Mezi ty vrchní příčky by asi spoustu z nás zařadilo psa, toho potkáváme dennodenně a řekli bychom, že je vlastně dost inteligentní na to, aby se umístil mezi jedny z těch nejchytřejších. Nicméně i když je pravda, že pes je opravdu chytré zvíře a dokáže se kolikrát vcítit do člověka, mezi ty úplně nejchytřejší zvířata bohužel nepatří.

Delfín skákavý

Které zvířata jsou tedy mezi těmi vrchními příčkami inteligence? Spousta lidí už to možná slyšelo, ale neinteligentnější zvíře je překvapivě Delfín skákavý. Vědci totiž tvrdí, že si delfíni uvědomují svou osobnost, což je vcelku zajímavé. V jejich ultrazvukové konverzaci totiž rozeznali, že se jednotlivci oslovují jiným pískotem, jako by každý měl své jméno. Delfíni tak své jméno poznají, i když ho slyší v mírně upravené počítačové podobě. Takže je jasné, že delfíni jsou skutečně chytrá zvířata. Dají se naučit mnoho kouskům, které jste mohli vidět v nějakých zábavních parcích nebo například ve filmech či seriálech.

Krkavec

Další velmi chytrá zvířata vás však mohou trochu překvapit, alespoň mě dost překvapila. Je jasné, že mezi ty velmi chytré živočichy samozřejmě bude patřit šimpanz či orangutan, ale co je překvapením, že mezi ně patří i vrána nebo také krkavec. Například vrány z ostrova Nová Kaledonie vyrobí nový nástroj tím, že vylepší starý. Říká se jim ptačí inženýři, i když co do paměti je předčí papoušci. Takže papoušci mezi ty chytré řadíme také, a to hlavně, jak už bylo zmíněno, díky jejich paměti. Ale mnozí je znají hlavně pro to, že dokážou napodobit lidský jazyk, mnohdy tomu i rozumí a dokážou ty výrazy v různých v situacích použít.